Evet bu sözler Vladimir Zelenskij’ye ait. Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy Türkleri, Türkiye’yi ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı böyle aşağılamış, hakaret edip alay etmişti. Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy’in, ülke yönetimine geçmeden önce şovmenlik yaptığı dönemde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği ve Türk milletiyle dalga geçtiği görüntüleri yeniden gündem oldu. Rusya ile savaş halinde olan Ukrayna’nın devlet başkanı Zelenskiy’in Türkiye’de düzenlenen bir şovda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ‘bıyıklı hamamböceği’ dediği sözleri yeniden gündem oldu. Zelenskiy şovunda ayrıca Türk milletiyle de dalga geçiyor… Zelenskiy Müslümanlara olan nefreti ile biliniyor. İsrail’in Filistinlileri bombalamasını desteklemiş, Müslümanları terörist olarak nitelendirmişti.

Komedyan Zalenski, Müslümanlara, Türkler’e hakaret edip alay ediyor, bizler daha kahram ilan ediyoruz

Şovmenlikten ülke yönetiminin başına geçiş yapan Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy’in 2019 komedyenlik yaptığı zamanlarda Türkiye’de düzenlenen bir şovda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ‘bıyıklı hamamböceği’ olarak nitelediği ortaya çıktı.Zelenskiy, iki günlük resmi ziyaret için dün Türkiye’ye geldi ve Ankara’da Erdoğan’la görüştü. Ziyaret devam ederken Zelenskiy’in geçen sene komedyenlik yaptığı dönemde düzenlediği bir şovda Erdoğan hakkında kullandığı alaycı sözler sosyal medyada gündem konusu oldu.

Ukrayna’nın en popüler komedi programı olan ‘Veçernıy Kvartal’da siyasi ve sosyal konulardaki hiciv ağırlıklı şovlarıyla öne çıkan Zelenskiy’in ‘Türk Mahallesi’ adıyla yaptıkları özel şovu ‘Haremler yaşasın’ diyerek açtı.

Daha sonra Zelenskiy’in “Erdoğan, bıyıklı hamamböceği. Bizi hapse atacaklarını mı sanıyorsunuz? En fazla 300 kırbaç cezası keserler” dediği ve bu sözlerini ‘ağır siyasi espri’ olarak nitelediği görüldü. 

Gösteri sırasında Ukraynalı oyuncular, Erdoğan’ın görev süresinin uzunluğu hakkında da birçok kez espri yaptı. Şimdi kalkmış, bulanık suda avlama derdine düşüpte, Ukrayna hakkında yalan yanlış haberler paylaşıyor, aklı sıra insanlığı savunuyorlar. Savaşa her aklı selim insan karşıdır, tıbkı Suriye, Yemen, Filisten, Bahreyn, İrak, Afganistan, Somali, Mali, Sana, Boşnak savaşına karşı olduğumuz gibi. Ama düşmanını bil ve saffını belirlemelisin. O halde, Amerikanın ekmeğine en kaliteli balı sürme arkdaş.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir