Yolcu kontrolünde güvenlik güçleri Pazartesi günü greve gitmek istiyor. Gecikmelere ve iptalleri sebep olacaktır.

Verdi sendikası, Düsseldorf, Köln/Bonn, Berlin, Bremen, Hannover ve Leipzig’deki havaalanlarında tüm gün iş durdurma çağrısında bulundu.

Uyarı grevleri, Verdi ile Federal Havacılık Güvenliği Şirketleri Birliği (BDLS) arasındaki toplu pazarlık anlaşmazlığı sebeplerden bir parçasıdır. Sendika, işverenler derneğiyle ülke çapında yaklaşık 25.000 güvenlik gücü işçileri için yeni bir toplu sözleşme için müzakere ediyor, şimdiye kadar üç tur müzakere başarısız olmuştu. Her iki taraf da daha fazla müzakere için 16-17 Mart’ta Berlin’de bir araya gelmek istiyor. Sonucu nasıl olacağı hakkında pek kestirmesi mümkün olmadığı için, o haftası uçuşlarda ihtiyatlı olun.

Bu nedenle yolcular, etkilenen havalimanlarında kısıtlamaları ve engelleri göz önünde tutmalı. Berlin-Brandenburg Havalimanı Şirketi’ne (FBB) göre yolcular, olası gecikmeler veya iptaller hakkında bilgi edinmek ve seyahatleri için daha fazla zaman planlamak için havayolları ile iletişime geçmelidir. Kendi açıklamalarına göre Düsseldorf ve Köln/Bonn havalimanları çok sayıda uçuş iptali bekliyor.

Havaalanı şirketi ADV, grev çağrısını “orantılı değil bu” diyerek eleştirdi. ADV genel müdürü Ralph Beisel, “Toplu pazarlık ortaklarını müzakere masasında tartışmalı noktalar üzerinde anlaşmaya varmaya çağırıyoruz” dedi.

Yani bilet alırken, iade, zarar karşılama gibi sorunları yaşamayasınız diye, bilgilendirmek istedim

Upday News

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir