Fotoğraf: İtfaiye Herne

Atasoy ailesinin oğulları 22 yaşındaki Doğan Atasoy, cuma günü BMW marka otomobiliyle, A 42 otobanından Duisburg istikametine seyrederken, Herne şehri yakınlarında kontrolden çıkarak bariyerlere çarptı. Çarpmanın etkisiyle büyük hasar alan araçta bulunan ve kazada kolu kırılan Doğan Atasoy’un arkadaşı kaza yerine gelen ambulansla ayrı bir hastaneye götürülürken, kafasından ağır darbe alan Doğan Atasoy ise ambulans helikopterle Gelsenkirchen’de bulunan hastaneye nakledildi.

Almanya’nın Dortmund kentinde yaşayan Atasoy ailesi, özel otomobiliyle cuma günü yaptığı kazada ağır şekilde yaralanıp hastaneye kaldırılan oğulları 22 yaşındaki Doğan Atasoy’un doktorlar tarafından fişinin çekileceğini, tedavi edilmeyip ölüme terk edildiğini iddia etti.

Organ nakli düşündünüzmü diye hastahane soruyor, Baba ise oğlunu istiyor

Oğlunun acısıyla yanıp tutuşan baba Cuma Atasoy, “Oğlum cuma günü kazadan sonra getirildiği hastanede, henüz ikinci günde yani cumartesi günü doktorlar ‘Oğlunuzun organ bağşını düşündünüz mü?’ diye sordular. Kendilerinden oğlumuz için bir umut beklerken bize bunu sordular. Pazartesi günü de, oğlumu tedavi etmeyip yaşamını sağlayan fişini çekeceklerini söylediler” diye feryat etti. Oğlunun tedavi edilmesini, olmuyorsa başka bir hastaneye nakledilmesini isteyen acılı baba Atasoy, yardım talep eden bir video çekip sosyal medyadan paylaştı. Baba Atasoy, “Söz konusu hastane ya oğlumun tedavisine devam etsin, ya da raporlarıyla oğlumuzu bize versin başka bir hastanede umudumuzu arayalım. Hiç olmadı oğlumun tedavi edilmesi için Türk devletimizin makamlardan yardım ve destek bekliyoruz” dedi.

Baba Cuma Atasoy Konuşması

Doğan Atasoy’dan iyi bir haber alabilmek için Atasoy ailesinin yakınları ve komşuları, adeta hastane önüne akın etti. Hastahane Gelsenkirchen Buer’de.

Telegram:
https://t.me/qalko

Youtube:
https://bit.ly/3a3iUj9
Video Platformu:
http://bit.ly/3utnS34
Facebook:
https://bit.ly/2D95zcX
Twitter:
http://bit.ly/33ih8bW

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir